Internet stał się niezastąpionym narzędziem, którym posługujemy się na co dzień. Dzięki niemu możemy nie tylko korzystać z serwisów i stron o różnorodnej tematyce pochodzących z całego świata; możemy przeszukiwać  bazy danych, płacić rachunki, wymieniać poglądy, nawiązywać nowe znajomości. Z tej ostatniej formy dość często korzystają najmłodsi odbiorcy Internetu niejednokrotnie narażając się na różne niebezpieczeństwa. O ile nam, dorosłym, łatwiej odróżnić prawdę od fikcji, o tyle dzieci i młodzież mogą się w tej cyberprzestrzeni pogubić.

Na stronie rodzice znajdą wiadomości z zakresu bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń w niej czyhających, zwłaszcza na najmłodszych. Dzieci zaś poznają podstawowe zasady, które zapewnią im bezpieczeństwo w wirtualnym świecie.