Biblioteka szkolna jest pracownią służącą realizacji potrzeb czytelniczych oraz zainteresowań uczniów, nauczycieli i rodziców. Służy realizacji zadań dydaktyczno-wychowawczych szkoły oraz wspiera doskonalenie zawodowe nauczycieli. W bibliotece uczeń jest  przygotowywany do samokształcenia i korzystania z innych typów bibliotek.

ZBIORY

Zbiory biblioteki gromadzone są głównie z myślą o uczniach klas I - VI.
Wśród zbiorów biblioteki szkolnej znajdują się:
  • Książki dla dzieci i młodzieży
  • Książki dla nauczycieli i rodziców
  • Audiobooki
  • Multimedia:
 - Multimedialne programy edukacyjne
 - Filmy dydaktyczne i edukacyjne
 - Ekranizacje lektur szkolnych
 - Bajki i filmy fabularne dla dzieci i młodzieży

KSIĘGOZBIÓR

Księgozbiór biblioteki szkolnej dostosowany jest do potrzeb uczniów, nauczycieli oraz rodziców. Gromadzona jest literatura piękna, w tym lektury z języka polskiego, książki popularno-naukowe, słowniki, encyklopedie i albumy.

Podzielony jest na następujące działy:

• Lektury
  • Literatura piękna dla dzieci: powieści i opowiadania obyczajowe, przygodowe, historyczne, bajki, baśnie, legendy i podania
  • Poezja
  • Dramat
  • Literatura regionalna
  • Literatura popularnonaukowa
  • Literatura pedagogiczna
  • Zbiory specjalne
  • Podręczniki

W czytelni wydzielony jest księgozbiór podręczny zawierający: encyklopedie ogólne i przedmiotowe, słowniki językowe i rzeczowe, atlasy, albumy, przewodniki.